Összefoglaló 2023. augusztus 19., szombat

FTC - DVTK 7-0 (4-0)

A bajnoki címvédő Ferencváros otthonában játszotta le első bajnoki mérkőzését a Simple Női Liga 2023/2024-es idényében a DVTK női labdarúgó csapata.

Simple Női Liga 1. forduló

FTC-Telekom - Diósgyőri VTK 7-0 (4-0)

Budapest. Kocsis Sándor Sportközpont. Játékvezető: Bálint Kata Tünde (Nyeste Laura, Jávorka Eliza)
FTC: Barti - Garcia, Csigi, Németh D., Pusztai, Szabó V., Ott, Papp L., Stanović, Vágó F., Csányi D. Vezetőedző: Vágó Fanny
DVTK: Ádám A. - Somogyi, Geréd, Komlós, Boros - Oláh A., Madarász, Myhal - Nagy L., Mikó, Krisztin. Vezetőedző: Bám Gábor

Csere: Csigi helyett Gődér a 64., Garcia helyett Diószegi a 64., Vágó F. helyett Nagy V. a 64., Stanović helyett Vincze a 72., Pusztai helyett Czellér a 72., Mikó helyett Nagy P. a 72., Madarász helyett Sain a 79., Myhal helyett Szolomájer a 84. percben.
Sárga lap: Oláh A. a 25., Németh D. a 38.
Gólszerző: Csigi (1-0) a 14., Németh D., (2-0) a 28., Pusztai (3-0) a 32., Garcia (4-0) a 41., Pusztai (5-0) a 69., Gődér (6-0) a 71., Diószegi (7-0) a 78. percben.

Vezetőedzői értékelés

Bém Gábor: - A bajnokság egyik legfiatalabb átlagéletkorú csapatával léptünk pályára a bajnoki címvédő Ferencváros otthonában. A mindössze 15 esztendős Anastasiia Myhalnak és a 17 éves Madarász Laurának gratulálok a bemutatkozásukhoz! Sajnos négy gólt odaajándékoztunk a Fradinak, ezek a gólok egyéni hibákból születtek, amit egy ilyen ellenfél azonnal kihasznál. Tartalmas mérkőzés volt, ezeken a találkozókon lehet fejlődni a vereség ellenére is. A Ferencvárosnak gratulálok és sok sikert kívánok a Bajnokok Ligája-selejtezőjükhöz!

Fotó: fradi.hu (Sas Gábor)