Összefoglaló 2023. szeptember 3., vasárnap

Újpest FC II - DVTK II 2-1 (0-0)

Az NB III. Észak-Keleti csoportjának 6. fordulójában az Újpest második csapatának vendége volt a DVTK II.

NB III. Észak-Keleti csoport 6. forduló

Budapest, Újpest Labdarúgó Sportcentruma. Játékvezető: Altorjay Áron Gellért (Nagy Márk, Burján István)
Újpest FC II: Genzler - Horváth B., Horváth D., Szűcs Á, Tóth Á, Radošević, Geiger, Árki M., Simon B., Dékei, Kovács D. Vezetőedző: Mundi Viktor
DVTK II: Dojcsák B. - Ferencsik B., Bacsa B., M. Zrinic, Demeter M. - Papp M., Bertus, Paksai - Kövesi K., Fekete V., Vincze D. Vezetőedző: Szamosi Tamás.

Csere: Horváth D. helyett Horváth K. a 44., Árki M. helyett Mucsányi aaz 56., Kövesi helyett Balázsi az 57., Fekete V. helyett Hetyei az 57., Demeter M. helyett Lajcsik az 57., Ferencsik B. helyett Stavnichuk a 69., Papp M. helyett Ferencsik S. a 77., Szűcs Á. helyett Qasim a 79., Tóth Á. helyett Kruppai a 79., Dékei helyett Szabó N. a 79. percben.
Sárga lap: Simon B. a 31., Papp M. a 31., Horváth B. a 73., Vincze D. a 76. percben.
Gólszerző: Dékei (1-0) a 46., Radošević (2-0) a 67., Bertus (2-1) a 82. percben.

46. perc: A középkörből egy felívelt labda Dékei Márkot találta meg, aki félfordulatból a bal felsőbe lőtte a játékszert. Nagyon szép gól volt. 1-0

67. perc: Ognjen Radošević kapott remek labdát középen a jobbszélről, amelyet állítgatás nélkül belsővel a jobb felső sarokba küldött. 2-0

82. perc: Szabadrúgáshoz jutott a DVTK II 20 méterre az újpesti kaputól. Bertus Lajos állt oda, gyönyörűen tekerte el a sorfal mellett, labdája a kapufát találta el, de a hálóőr szerencsétlenségére rápattant a hátára, és így került a hálóba a labda. 2-1

Mundi Viktor: - Taktikailag egy remekül felkészített csapattal találkoztunk, főleg a védekezésüket szervezik meg nagyon jól és életveszélyes, ahogy a kontrákból kijönnek. Több stílussal készültünk a DVTK ellen. Az első félidőben nem működtünk jól, a széleken nem tudtunk bontani, a keresztlabdákat lefülelték és a felívelésekből sem tudtunk nagy helyzeteket kialakítani, ennek ellenére két 100%-os ziccerünk volt az első félidőben. A másodikban egy kicsit mást játszottunk és szerintem teljesen megérdemelten vezettünk 2-0-ra, amit utána csinált a csapat az nem a mi futballunk. Nekünk folyamatosan dominálnunk kell és az ellenfélre rákényszeríteni az akaratunkat, de ebben a periódusban az ellenfelünk fölénk nőtt és a végén még döntetlenre is hozhatták volna a mérkőzést.

Szamosi Tamás: - A mai mérkőzéssel nem vagyok elégedett, nem vonultattuk fel azokat a jellemzőket, amiket az elmúlt mérkőzésen sikerült. Ezeket nem fogom megengedi senkinek, aki nálam pályára lép. Az utolsó 30 percben már azt csináltuk, amit tudunk, de túl nagy előnyt adtunk, ezért lett vereség a vége.