Összefoglaló 2023. július 9., vasárnap

1. FC Nürnberg - DVTK 3-1 (1-1)

Lejátszotta 3. nyári felkészülési mérkőzését is a DVTK labdarúgó csapata. Az ellenfél ezúttal a 2. Bundesligában szereplő 1. FC Nürnberg csapata volt. A Diósgyőr gólját Marin Jurina szerezte.

1. FC Nürnberg - Diósgyőri VTK 3-1 (1-1)

Hausmening, Sportplatz Ulmerfeld, 500 néző. Játékvezető: Roman Smolinski (Alen Puskaric, Dietmar Krczal)
DVTK: Sentić (Odyntsov, 46.) - Farkas (Csirmaz, 62), Szatmári (Chorbadzhiyski, 62.), Bárdos (Célestin, 62.), Stephen - Klimovich (Csatári, 76.), Holdampf (Bényei, 62.), Požeg Vancaš (Lőrinczy, 62.) - Obounet (Medgyes, 62.), Jurina (Papp, 62.), Lukács. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
1. FC Nürnberg 1. félidő: Reichert, Valentini, Gürleyen, Lawrence, Handwerker, Geis, Schleimer, Castrop, Okunuki, Duah, Hayashi. Vezetőedző: Cristian Fiél
1. FC Nürnberg 2. félidő: Mathenia, Gyamerah, Marquez, Hübner, Brown, Loune, Duman, Möller Daehli, Goller, Daferner, Lohkemper. Vezetőedző: Cristian Fiél

Sárga lap: Geis a 20., Célestine a 82. percben.
Gólszerző: Okunuki (1-0) a 38., Jurina (1-1) a 42., Daferner (2-1) az 54., Gyamerah  (3-1) a 61. percben.

38. perc: Kanji Okunuki cselezte be magát a bal oldalról középre, majd gondolt egyet és 18 méterről kilőtte a diósgyőri kapu jobb alsó sarkát. 1-0

42. perc: Lukács Dániel ívelte be a labdát a kapu előterébe, érkezett Marin Jurina és 7 méterről a kapus lába mellett megszerezte a DVTK egyenlítő gólját. 1-1

54. perc: Némi zavart keltettek a nürnbergiek a diósgyőri 16-oson belül, végül Christoph Daferner lőtt közelről akkrobatikus mozdulattal a kapuba 2-1

61. perc:  Ján Gyamerah kavargatott a diósgyőri 16-os vonalűn, majd lövsére szánta el magát és a labdája a kapu bal alsó sarákban kötött ki. 3-1

Kuznyecov Szergej: Jó meccset játszottunk és sok információt kaptunk a játékosokról és arról, hogy hol tartunk a felkészülésben. Kemény edzéseken vagyunk túl és látszott a srácokon, hogy fáradtak voltak. Az első félidővel elégedett voltam, de a második játékrész egyáltalán nem tetszett. Voltak helyzeteink, nem tudtuk őket kihasználni, és az sem tetszett, ahogy a gólokat kaptuk. Az, hogy kemény munka van mögöttünk, nem jelenti azt, hogy ennyire könnyedén kell feladni a párharcokat. Sokat kell még dolgozunk, remélem, hogy a következő mérkőzéseken jobbak leszünk.

Az edzőtáborban folyó munkáról a DVTK hivatalos honalpja mellett a klub facebook oldalán, Instagram és Twitter csatornáján folyamatos tájékoztatást adunk.