Beharangozó 2024. február 6., kedd

A 7. élvonalbeli KTE - DVTK mérkőzés következik

Az élvonalban legutóbb 2015-ben játszott a DVTK Kecskeméten, két éve a Merkantil Bank Ligában diósgyőri siker született. És ősszel is a DVTK nyert a lila-fehérek ellen. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

Először az NB II.-ben találkozott egymással a két klub. 1991-ben a DVTK Palicskó Tibor  vezetésével a Czeglédy László - Bém Gábor, Volodymyr Parkhomenko, Kertész János, Budai Tibor - Leskó Zoltán, Huszák Géza, Molnár István - Tóth György, Sergey Svistun, Váczi Béla összeállításban 3-2-re győzött Sergey Svistun mesterhármasával.

1996-ban, még mindig a másodosztályban újra győztesen távozott a Diósgyőr Kecskemétről (és egy máig emlékezetes osztályozón az idény végén feljutott az élvonalba). Tornyi Barnabás ezen a délutánon a Czeglédy László - Földvári Tibor, Emir Džinović, Nagy Sándor, Farkas Attila - Petru Chiratcu (Tábori István, 55.), Relu Buliga, Tóth Dániel (Sarlai János, 82.) - Kotula László, Bozó Péter, Ruskó Zsolt összetételű csapatot küldte pályára (A sérülések miatt a kispadra kapusszerelésben ült le a 47 éves kapusedző, Veréb György). A 28. percben Relu Buliga szabadrúgásból lőtt góljával elénybe került a DFC, amit tíz perccel később kiegyenlítettek a hazaiak. Az 52. percben Buliga szabadrúgásból gólpasszt adott, labdáját Nagy Sándor az ötösről fejelte a hálóba, amire már nem tudtak válaszolni a hazaiak.

Az első NB I-es mérkőzésünket Kecskeméten a 2008/2009-es bajnokság zárófordulójában, 2009. május 30-án   rendezték. Az akkor Gálhidi György vezette DVTK a Köteles László - Lakatos Béla, Milan Bogunović, Despot Visković, Kállai Norbert - Đorđe Kamber, Búrány Zoltán, Lippai Ákos (Florin Pelecaci, 78.), Lipusz Norbert (Szabó Viktor, 71.), - Homma Kazuo, Tóth Mihály (Srđan Stanić 64.) összeállításban szerepelt. A mérkőzés 43. percében Litsingi a kecskemétieknek szerzett vezetést, majd a fordulás után az 58. percben Farkas Ádám játékvezető kiállította a DVTK középhátvédjét, Milan Bogunovićot. Az ember- és gólhátrányba került Diósgyőr nem tudta megfordítani az eredményt, sőt Yannick 11-esből újabb gólt szerzett és beállította a 2-0-s végeredményt.

A második alkalommal a 2009/2010-es bajnokság tavaszi szezonjában Tornyi Barnabás vezetésével érkeztünk Kecskemétre. A DVTK a Mindaugas Malinauskas - Bognár Zsolt, Vlado Jeknić, Igor Gal, Dejan Vukadinović - Lippai Ákos (Somorjai Tamás,  79.) , Takács Péter, Búrány Zoltán, Bojan Brnović (Roszel Róbert, 62.) - Bajzát Péter (Dobos Attila, 87.), Balajti Ádám összeállításban lépett pályára és Balajti Ádám góljával már a 6. percben vezetést szerzett. A megszerzett előnyt azonban nem sikerült megtartanunk a mérkőzés végéig. A 74. percben Bognár Zsoltot Szilasi játékvezető kiállította és az így emberelőnybe kerülő hazaiak hatalmas nyomás alá helyezték Malinauskas kapuját, aminek végül a 85. percben lett meg az eredménye, amikor Čukić a hálónkba talált, így meg kellett elégednünk az egy ponttal és reménytelen helyzetbe kerültünk a bentmaradásért folytatott harcban.

A nagyedik találkozón, 2012. november 2-án immár Sisa Tibor vezetésével a Tajti Norbert - Vági András, Igor Gal, Michal Hanek, Gohér Gergő - Takács Péter, Elek Ákos - Francisco Gallardo, Fernando Fernández, José Luque - Tisza Tibor összeállítású csapat Tisza Tibor góljával a vezetést is megszerezte, azonban közvetlenül a félidő után Vladan Savić találatával egyenlíteni tudtak a hazaiak. A hátra lévő időben mindkét csapat megszerezhette volna a győzelmet, de az eredmény már nem változott.
A harmadik mérkőzésre 2012. március 4-én került sor. Benczés Miklós a Ivan Radoš - Vadász Viktor, Igor Gal (Budovinszky Krisztián, 28.), Nagy Tamás, Bernanrdo Frizoni (Bacsa Patrik, 77.) - Mohamadou Abdouraman - Francisco Gallardo, Fernando Fernández, José Luque - Tisza Tibor (Vicente Arze, 65.) , l'Imam Seydi összeállításban küldte pályára a Diósgyőrt. A hazaiak már az első percben büntetőhöz jutottak, amit Tököli értékesített. Ezt követően bár a helyzetei megvoltak, sem a fordítás, de még csak az egyenlítés sem sikerült.

Sajnos az ötödik túránkon sem sikerült elhozni a három pontot. Nenad Rajić - Eperjesi Gábor, Vadász Viktor, Kádár Tamás, Gohér Gergő - Barczi Dávid (Augusto Batioja, 29.), Elek Ákos, Zoran Kostić, Nikházi Márk (Bacsa Patrik, 56.) - Miroslav Grumić (Gosztonyi András, 72.), Futács Márkó összeálíltásban küldte a pályára a DVTK-t , a korábbi kecskeméti sikeredző, Szivics Tomiszláv.  Futács Márkó a mérkőzés elején büntetőből szerzett vezetését nem tudta megtartani a DVTK, mert a 63. percben Varga Róbert egy fejesből bevette Rajić kapuját. Végül hiába állt közelebb a győzelemhez a Diósgyőr, a mérkőzés 1-1-es döntetlennel zárult.

Legutóbb 2022 februárjában járt a DVTK Kecskeméten. A Merkantil Bank Liga 2021/2022 évi kiírásában az első félidőben kétgólos előnyre tett szert a Diósgyőr Könyves Norbert és Polgár Kristóf találatával. A második félidőben Horváth Zoltán kiharcolt egy kiállítást, egy pontrúgást követően mégis a vendégek zárkóztak. Németh Márió lövése után ismét két góllal vezetett a DVTK, ami egy balszerencsés mozdulat után egyre olvadt, de így is magabiztosan nyert idegenbeli rangadót a DVTK.

Kecskeméti TE HUFBAU - Diósgyőri VTK 2-3 (0-2)

KTE: Varga Bence - Buna Gábor (Tóth Dávid, 46.), Szabó Alex, Mykhaylo Ryashko, Szalai Gábor, Grünwald Attila (Hadaró Valentin, 59.) - Nagy Krisztián, Szuhodovszki Soma, Vágó Levente - Lukács Dániel, Tóth Barna (Katona Bálint, 46.) Vezetőedző: Szabó István.
DVTK: Póser Dániel - Szűcs Kornél, Szatmári Csaba, Bárdos Bence - Polgár Kristóf, Zsolnai Richárd (Németh Márió, 78.), Lucas, Molnár Gábor (Bokros Szilárd, 85.), Rotem Keller (Kocsis Dominik, 89.) - Könyves Norbert, Horváth Zoltán (Eppel Márton, 78.). Vezetőedző: Kondás Elemér.

Piros lap: Szalai Gábor a 60. percben.
Gólszerző: Könyves Norbert (0-1) a 18., Polgár Kristóf (0-2) a 45., Szabó Alex (1-2) a 68., Németh Márió (1-3) a 88., Bárdos Bence (2-3, öngól) a 90. percben.

Az OTP Bank Liga idei kiírásának 8. fordulójában a DVTK hazai pályán győzött a KTE ellen. Az első félidőben Holdampf Gergő megmozdulását követően gyorsan jogos büntetőhöz jutott a DVTK, amit Rudi Požeg Vancaš magabiztosan értékesített, majd Gera Dániel ismét fejjel váltotta gólra Pernambuco beadását. A másik oldalon, az ezen a találkozón debütáló Artem Odyntsov alig ért kézzel a labdához. A szünet után a vendégek egy kicsit jobban kimerészkedtek, de egy szemre is tetszetős támadás végén mégis Marin Jurina lőtte az újabb gólt. A hajrában még büntetőből szépítettek a kecskemétiek, de ez sem tartotta vissza a 7292 fővel újra a forduló legnagyobb nézőszámát összehozó drukkereket, hogy Szép volt, fiúk!-kal búcsúzzanak a kedvenceiktől.

Diósgyőri VTK - Kecskeméti TE 3-1 (2-0)

DVTK: Artem Odyntsov - Gera Dániel, Szatmári Csaba, Bárdos Bence, Bitok Stephen - Holdampf Gergő (Bényei Ágoston, 81.), Alexander Vallejo, Rudi Požeg Vancaš (Vladislav Klimovich, 74.) - Pernambuco (Jurek Gábor, 81.), Bright Edomwonyi (Marin Jurina, 23.), Lukács Dániel (Elton Acolatse, 74.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
KTE: Varga Bence - Szűcs Kornél, Szalai Gábor (Katona Levente, 82.), Belényesi Csaba, Iyinbor Patrik (Nagy Olivér, 55.), Zeke Márió (Matheus Leoni, 46.) - Zsótér Donát, Vágó Levente (Myhailo Meskhi, 74.), Horváth Krisztofer, Szuhodovszki Soma - Pálinkás Gergő (Szendrei Ákos, 46.). Vezetőedző: Szabó István.

Gólszerző: Rudi Požeg Vancaš (1-0, 11-esből) a 10., Gera Dániel (2-0) a 18., Marin Jurina (3-0) a 70., Horváth Krisztofer (3-1, 11-esből) a 86. percben.

2015.03.07. KTE - DVTK 2-1 G.: Takács Tamás

Idegenbeli mérleg: 6 mérkőzés 0 győzelem, 3 döntetlen 3 vereség 4 rúgott és 8 kapott gól

A másodosztályban (NB II., NB I/B, NBB) lejátszott KTE - DVTK mérkőzések

1. 1990/1991
    1991.06.09. Kecskeméti TE - DVTK 2-3 G.: Sergey Svistun (3)
  7. 2021/2022
    2022.02.14. Kecskeméti TE - DVTK 2-3 G.: Könyves Norbert, Polgár Kristóf, Németh Márió

Kecskeméti TE

Alapítva: 1911
Klubszín: lila-fehér
Élvonalbeli idények: 7
Legjobb eredmény: NB I. 2. hely (2022/2023)
Folyamatosan az NB I.-ben: 2022 óta

Az 1911-ben alapított Kecskeméti Testedző Egyesület (KTE) vidéki csapatként sokáig a kerületi, majd a legfelsőbb amatőr bajnokságban szerepelt, ám a ‘30-as évek közepétől jellemzően a 3., 4. osztály mezőnyét erősítette. A háború után az NB II.-ben játszott, viszont az 1955 és 1990 közötti időszakot még alacsonyabb osztályban töltötte.

A klub felemelkedése az NB III. Alföld-csoport megnyerésével kezdődött (1994/1995), majd az NB II. aranyérmével kapott újabb lendületet (2007/2008), még az olyan közjáték sem okozott végleges törést, hogy 2003-ban Angyalföldre költöztették az NB I/B-s játékjogot, és helyette a Büki TK jogán folytatták. Akkoriban Szivics Tomiszláv irányította a lila-fehéreket, aki a Magyar Kupa 2010/2011-es kiírásában is győzelemre vezette csapatát.

A sikerkorszak egészen 2016-ig tartott, amikor a csapat a pályán ugyan magabiztosan kiharcolta a bennmaradást, de a klub nem kapott licencet, és a következő bajnokságban csak az NB III.-ban indulhatott. A 2019/2020-as idényben álltak ismét felfelé ívelő pályára, ezüstérmet nyertek a Közép-csoportban, ám mivel az Iváncsa nem adott be az NB II.-re licenckérelmet, a három csoport legjobb másodikjaként feljutottak az NB II.-be.

A másodosztályban a második helyen végezve ismét kiharcolták az osztályváltást.

Az élvonalban pedig még nagyobb meglepetést okoztak újoncként, sorozatban harmadik ezüstérmük európai kupaindulást ért, ám a Riga FC hosszabbítás után már az első párharcban búcsúztatta őket.

22. forduló: ZTE - KTE (2024.02.24.)

A Mezőkövesd elleni mérkőzésen a következő összeállításban játszottak: Varga Bence - Májer Milán (Nagy Olivér, 80.), Szabó Alex (Szűcs Kornél, 46.), Belényesi Csaba, Katona Levente, Zeke Márió - Vágó Levente, Zsótér Donát, Banó-Szabó Bence (Mykhaylo Meskhi, 67.) Horváth Krisztofer (Szendrei Ákos, 67.) - Lukács Dániel (Pálinkás Gergő, 67.).

A KTE télen Törökországban edzőtáborozott.

Január 13.: KTE - Csákvár (NB II) 2-0 G.: Mykhaylo Meskhi, Banó-Szabó Bence
Január 17.: KTE - KF Llapi (koszovói) 2-0 G.: Mykhaylo Meskhi, Pálinkás Gergő
Január 20.: KTE - Sturm Graz (osztrák) 2-1 G.: Zsótér Donát, Banó-Szabó Bence
Január 20.: KTE - FK Krumovgrad (bolgár) 1-3 G.: Szendrei Ákos
Január 23.: KTE - Ruch Chorzów (lengyel) 1-1 G.: Szendrei Ákos
Január 26.: KTE - Zlaté Moravce (szlovák) 3-0 (a gólszerzőket nem hozták nyilvánosságra)

5 sárga lap
Matheus Leoni (eltiltását letöltötte, játszhat a DVTK ellen)
Májer Milán (eltiltását letöltötte, játszhat a DVTK ellen)
Szuhodovszki Soma (télen eligazolt)
Tóth Barna (eltiltását letöltötte, játszhat a DVTK ellen)