Beharangozó 2024. február 1., csütörtök

A 32. élvonalbeli DVSC - DVTK mérkőzés következik

A DVTK az élvonalban egyszer, 2008. őszén nyert Debrecenben bajnoki mérkőzést, ősszel viszont diósgyőri siker született a DVTK Stadionban. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

A DVTK az Északi kerületben, a debreceni csapatok a Keleti kerületben szerepeltek, ezért a DVTK és a DVSC tétmérkőzésen csak az 1923/1924-es idényben, a Vidéki döntő elődöntőjében találkozott először. Akkor 3-2-es diósgyőri siker született hazai pályán. A Nemzeti Bajnokság bevezetését követően, az 1938-1939-es idényben játszott először tétmérkőzést a Diósgyőr Debrecenben, és egy ponttal tért haza.

Az élvonalban 1943. november 21-én játszották az első Debrecen - Diósgyőr mérkőzést. Az újonc debreceni csapat ellen a DiMÁVAG néven szereplő, Tomecskó József által irányított együttesünk 6-2-es vereséget szenvedett. A Sidó Ferenc - Bohus Lajos, Felföldy Sándor, Doma László, Soós György, Krucsay József, Suhai Imre, Pribelszky Gyula, Füzér János, Fazekas Zoltán, Íjász Gusztáv összeállításban pályára lépő csapatunk góljait Suhai és Fazekas szerezte.

Az első pontot az 1963-as bajnokságban hoztuk el a Loki otthonából. Az 1-1-re végződő mérkőzésen az egyenlítő gólunkat Sikora szerezte. Ez a gól volt egyébként a 600. gólunk az NB I-ben: "A 44. percben a debreceni 16-os környékén Sikorához került a labda, és a balszélső 8 méterről félmagasan a jobb sarokba lőtt."

Az egyetlen győzelmünk Debrecenben igencsak emlékezetesre sikeredett. A 2008/2009-es bajnokság őszi szezonjában látogattunk Debrecenbe, és a Sisa Tibor vezette fiatal diósgyőri legénység nagy meglepetésre 2-1 arányban legyőzte a később bajnoki címet szerző hajdúsági együttest. A DVTK győztes csapata így állt fel: Draško Vojinović - Bokros Tibor, Sebők Vilmos, Đorđe Kamber, Gohér Gergő - Euloge Ahodikpe, Szélpál Norbert (Lipusz Norbert, 60.), Búrány Tamás, Takács Péter, Szabó Viktor (Homma Kazuo, 53.) - Tóth Mihály (Jimmy Jones Tchana, 85.).  A 32. percben a hazaiak szereztek vezetést, majd Takács Péter és Tóth Mihály góljával fordítottuk meg a találkozót. Ez volt történetünk során az első alkalom, hogy három ponttal távoztunk Debrecenből.

A 2011/2012-es bajnokság 11. fordulójában látogattunk Debrecenbe. Az addig várakozáson felül, remekül teljesítő csapatunk súlyos, ötgólos vereséget szenvedett a későbbi bajnoktól. A mérkőzés mégis örökre emlékezetes marad a csordultig telt vendégszektor, és a találkozót követő szurkolói ünnep miatt.

Legutóbb az OTP Bank Liga 2019/2020 évi kiírásában utazott a DVTK Debrecenbe. Ez nem a Diósgyőr napja volt, mert már az első félidőben háromgólos hátrányba került, a hazaiak javára még egy véleményes büntetőt is befújtak, míg a másik oldalon kétszer is kifelé pattant a labda a kapufáról.

Debreceni VSC - Diósgyőri VTK 4-0 (3-0)

DVSC: Tomáš Košický - Kinyik Ákos, Szatmári Csaba, Pávkovics Bence - Kundrák Norbert (Bényei Balázs, 75.), Kusnyír Erik (Szabó Bence, 87.), Tőzsér Dávid, Ferenczi János - Szécsi Márk (Bereczki Dániel, 75., Babatunde Adeniji (Nikola Trujić, 63.), Varga Kevin (Barna Szabolcs, 87.). Vezetőedző: Kondás Elemér.
DVTK: Branislav Danilović - Serhii Shestakov, Polgár Kristóf, Dušan Brković, Hysen Memolla (Vági András, 46.) - Márkvárt Dávid (Egerszegi Tamás, 46.), Iszlai Bence - Florent Hasani (Makrai Gábor, 74.), Rui Pedro (Molnár Gábor, 56.), Kiss Tamás - Haris Tabaković (Mirko Ivanovski, 56.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Gólszerző: Szécsi Márk (1-0) a 8., Szécsi Márk (2-0) a 14., Szatmári Csaba (3-0) a 44., Tőzsér Dániel (4-0, 11-esből) a 71. percben.

Az OTP Bank Liga idei kiírásában először Diósgyőrben találkoztak a csapatok. A vendégek kezdtek jobban, de utána a DVTK átvette a kezdeményezést a magas letámadásnak láthatóan nem örülő vendégekkel szemben. Egy félóra után Holdampf Gergő góljával sikerült megszerezni a vezetést, amit közvetlenül az első félidő lefújása előtt Pernambuco duplázott meg. A szünet után a vendégek léptek fel támadólag, és szépítettek is, miközben a Diósgyőr ziccert hibázott. A hajrában a DVSC mindent megtett az egyenlítésért, míg a DVTK a gyors ellentámadásokban bízott, ami a hosszabbításban Elton Acolatse lövése után hozott eredményt.

Diósgyőri VTK - Debreceni VSC 3-1 (2-0)

DVTK: Karlo Sentić - Gera Dániel, Szatmári Csaba (Bozhidar Chorbadzhiyski, 76.), Bárdos Bence, Bitok Stephen - Holdampf Gergő (Vladislav Klimovich, 76.), Alexander Vallejo, Rudi Požeg Vancaš - Lukács Dániel (Jurek Gábor, 90.), Bright Edomwonyi (Marin Jurina, 60.), Pernambuco (Elton Acolatse, 60.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
DVSC: Marko Milošević - Kusnyir Erik, Dušan Lagator, Oleksandr Romanchuk, Ferenczi János - Hamzat Ojediran, Stefan Lončar - Alexandros Kyziridis (Szécsi Márk, 46.), Dzsudzsák Balázs, Brandon Dominguès (Bódi Ádám, 46.) - Bárány Donát (Andrija Majdevac, 79.). Vezetőedző: Srđan Blagojević.

Gólszerző: Holdampf Gergő (1-0) a 31., Pernambuco (2-0) a 45+2, Bárány Donát (2-1) a 64., Elton Acolatse (3-1) a 90+2. percben.

2020.06.31. DVSC - DVTK 4-0

Idegenbeli örökmérlegünk: 31 mérkőzés, 1 győzelem, 3 döntetlen, 27 vereség, 14 rúgott, és 75 kapott gól.

Debrecen - Diósgyőr mérkőzések az másodosztályban (NB II., NB I/B, II. Liga, NBB)

1989.05.06. DMVSC - DVTK 2-0

Idegenbeli örökmérlegünk: 6 mérkőzés, 1 győzelem, 3 döntetlen, 2 vereség, 8 rúgott, és 10 kapott gól.

Debreceni VSC

Alapítva: 1902
Első év az NB I.-ben: 1943/1944
Legjobb helyezés: hétszeres bajnok (2004/2005, 2005/2006, 2006/2007, 2008/2009, 2009/2010, 2011/2012, 2013/2014)
Élvonalbeli évek: 49 év
Folyamatosan az NB I.-ben: 2021 óta

Egyetértés Futball Club néven alapítottak meg 1902. március 12-én a debreceni labdarúgó csapatot, amely 1912 nyarán önállósította magát, és létrejött a Debreceni Vasutas Sport Club. A hajdúsági gárda az elmúlt több mint egy évszázad során hét aranyérmet szerzett, hatszor volt Magyar kupa-, illetve ötször Szuperkupa-győztes.

A legutóbbi bajnokságban a DVSC nagy megelepetésre a dobogón végzett (legerdményesebb gólszerzőjük a nyár vénén távozó Dorin Babunski volt), és indulhatott az Európa Konferencia Liga selejtezőjében. Az Alashkert ellen büntetőkkel mentek tovább, a Rapid Wien ellen pedig a biztató idegenbeli döntetlen után hazai pályán 5-0-s vereséget szenvedtek.

Formatabella

Az utolsó 5 mérkőzés alapján (teljes tabella)
6. Debreceni VSC 5 2 2 1 5-4 1 8
8. Diósgyőri VTK 5 2 1 2 8-11 -3 7

Az utolsó 10 mérkőzés alapján (teljes tabella)
5. Debreceni VSC 10 3 4 3 13-12 1 13
9. Diósgyőri VTK 10 3 2 5 12-20 -8 11

Az utolsó 15 mérkőzés alapján (teljes tabella)

18. forduló: DVSC - DVTK (2024.02.03.)
  19. forduló: Újpest - DVSC (2024.02.06.)
  20. forduló: DVSC - FTC (2024.02.10.)
  21. forduló: Fehérvár - DVSC (2024.02.18.)
  22. forduló: DVSC - PAFC (2024.02.24.)

A DVSC legutóbbi bajnokin a Megyeri Balázs - Oleksandr Romanchuk, Alexander Mojziš (Baranyai Nimród, 81.), Meldin Drešković - Kusnyir Erik, Stefan Lončar, Dzsudzsák Balázs, Hamzat Ojediran (Tuboly Máté, 85.), Bévárdi Zsombor (Ferenczi János, 85.) - Bárány Donát (Andrija Majdevac, 72.), Szécsi Márk összeállításban szerepelt.

Január 11.: DVSC - Petrolul Ploiești (román) 1-0 G.: Vajda
Január 16.: DVSC - MKS Cracovia (lengyel) 3-3 G.: Baranyai, Batai 2
Január 20.: DVSC - TS Galaxy FC (dél-afrikai) 3-2 G.: Szécsi 2, Kyziridis
Január 22.: DVSC - Olimpija Ljubljana (szlovén) 0-4
Január 24.: DVSC - FK Novi Pazar (szerb) 0-0
Január 25.: DVSC - FK Budućnost Podgorica (montenegrói) 2-0 G.: Ferenczi J., Bárány

A legutolsó két felkészülési mérkőzésen így álltak fel az FK Novi Pazar:

Erdélyi Benedek - Baranyai Nimród, Meldin Drešković, Oleksandr Romanchuk, Hornyák Csaba - Hamzat Ojediran, Tuboly Máté - Szécsi Márk (Bódi Ádám, 46.), Szuhodovszki Soma (Bévárdi Zsombor, 69.), João Oliveira (Alexandros Kyziridis, 46.) - Batai Tamás (Cibla Flórián, 91.).

... és az FK Bodućnost Podgorica ellen:

Megyeri Balázs -  Kusnyir Erik, Dušan Lagator, Jorgo Pëllumbi (Alexander Mojziš, 87.), Ferenczi János - Stefan Lončar, Christian Manrique - Vajda Botond (Szécsi Márk, 82.), Dzsudzsák Balázs (Bódi Ádám, 87.), Brandon Domingues (Alexandros Kyziridis, 82.) - Bárány Donát (Cibla Flórián, 87.).