Beharangozó 2023. április 28., péntek

Vasárnap este a Csákvár ellen játszik a DVTK

A DVTK eddig egyszer játszott a Csákvárral hazai pályán, és kétszer idegenben. Mind a három találkozón diósgyőri siker született. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

A DVTK egyszer játszott hazai pályán a Csákvár ellen. A Merkantil Bank Liga előző évi kiírásában az első félidő hajrájában szerzett góllal a Csákvár vonulhatott előnyben pihenőre. A második félidőt nem csak jól, hanem eredményesen is kezdte a DVTK: előbb a Könyves elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt váltotta gólra Molnár Gábor, majd fordított szereposztásban Molnár passzát értékestett Könyves Norbert. Néhány perccel később a vendégek is belőttek egy büntetőt, a mérkőzést azonban Molnár Gábor újabb gólja döntötte el.

Diósgyőri VTK - Aqvital FC Csákvár 3-2 (0-1)

DVTK: Póser Dániel - Eperjesi Gábor, Hegedűs János, Szatmári Csaba - Csatári Gergő (Kocsis Dominik, 46.), Zsolnai Richárd (Németh Márió, 73.), Oláh Bálint (Szűcs Kornél, 78.), Molnár Gábor, Bokros Szilárd (Bárdos Bence, 46.) - Horváth Zoltán, Bertus Lajos 73.), Könyves Norbert. Vezetőedző: Kondás Elemér.
Csákvár: Auerbach Martin - Hosszú Zétény (Major Gergő, 80.), Dulló Martin, Viktor Koval, Bencze Márk (Bakos Szabolcs., 80.) - Molnár Rajmund (Kártik Bálint, 62.), Magyar Zsolt, Ominger Gergő, Torvund Alexander (Mim Gergely, 62.) - Murai Márk (Kalmár Benedek, 85.), Takács Tamás Vezetőedző: Mónos Tamás.

Gólszerző: Takács Tamás (0-1) a 44., Molnár Gábor (1-1, 11-esből) az 50., Könyves Norbert (2-1) az 57., Takács Tamás (2-2, 11-esből) a 66., Molnár Gábor (3-2) a 75. percben.

A mostani bajnokságban ősszel az első félidőben Jurek Gábor és Szatmári Csaba góljával magabiztos előnyre tett szert a DVTK, ami több is lehetett volna, ha pontosabbak a kontrák. A szünet után Lukács Dániel is betalált, így újabb magabiztos győzelmet aratott a Diósgyőr.

Aqvital FC Csákvár - Diósgyőri VTK 0-3 (0-2)

Csákvár: Auerbach Martin - Dulló Martin, Vaskó Tamás, Alaxai Áron, Baranyai Ádám - Magyar Zsolt - Tamás Nándor (Torvund Alexander, 60.), Kocsis Dominik (Gazdag Vajk, 57.), Kártik Bálint (Ominger Gergő, 57.), Baracskai Roland (Hornyák Marcell, 46.) - Fejős Áron (Kyrylo Yanitskyi, 68.). Vezetőedző: Tóth Balázs.
DVTK: Branislav Danilović - Csirmaz István, Szatmári Csaba, Bárdos Bence, Bokros Szilárd (Farkas Dániel, 38.) - Bertus Lajos, Cseke Benjámin (Viczián Ádám, 72.), Bényei Ágoston (Radics Márton, 62.) - Jurek Gábor (Illés Bálint, 72.), Eppel Márton, Lukács Dániel (Papp Marcell, 62.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.

Gólszerző: Jurek Gábor (0-1) a 15., Szatmári Csaba (0-2) a 29., Lukács Dániel (0-3) az 57. percben.

Aqvital FC Csákvár

Alapítva: 1947
Klubszín: kék-sárga
Élvonalbeli idények: 0
Másodosztályú idények: 9
Legjobb eredmény: NB II. 4. helyezés (2019/2020)
Először az NB II.-ben: 2012/2013
Folyamatosan az NB II.-ben: 2014 óta

Csákvár Fejér megye északi határán található 10 kilométerre Felcsúttól. A 2013-ban városi rangra emelt településen 2015-ben mintegy ötezren éltek. A leghíresebb látnivaló a barokk-rokokkó stílusban emelt, majd klasszicista stílusban átalakított Esterházy-kastély.

A Csákvári Torna Klubot 1947-ben alapították, és az első évtizedekben alacsonyabb osztályú Fejér megyei bajnokságokban szerepelt. 1994-ben mutatkozott be az NB III.-ban, ahonnan öt év múlva kiesett, és 2001-ben már felnőtt csapatot sem indított.

2002-ben a legalacsonyabb osztályból kezdték újra az építkezést, és egy évtized alatt öt feljutást és négy bajnoki címet ünnepelve elértek az NB II.-be. Az első év végén a létszámcsökkentés miatt 9. helyezettként is búcsúztak, de egyből visszajutva azóta is folyamatosan a másodosztály mezőnyének tagja az ekkor már Aqvital FC Csákvár néven szereplő együttes.

A csákvári klub szoros kapcsolatban áll a PAFC-cal, az elmúlt években számtalan felcsúti akadémista (köztük a DVTK jelenlegi keretéből Bokros Szilárd) szerzett tapasztalatot a felnőttek között Csákváron.

Az előző bajnokságban a hajrában biztosították be helyüket a Merkantil Bank Ligában. Végül a 12. helyen végeztek 43 ponttal. Legeredményesebb gólszerzőjük a nyáron Kazincbarcikára igazoló Takács Tamás volt 13 találattal.

Merkantil Bank Liga 2022/2023

Döcögősen kezdték az idei bajnokságot is, míg nem a 8. fordulóban idegenben legyőzték az MTK-t, ami szárnyakat adott nekik. Tavasszal viszont mindössze egyszer nyertek, emellett hat döntetlent játszottak (ismét elvettek az MTK-tól két pontot), így veszélyesen közel kerültek az osztályozós helyekhez.

34. forduló: Csákvár - Kozármisleny 2-3

Az előző fordulóban az Auerbach Martin - Murka Benedek, Alaxai Áron, Karacs Dániel, Körmendi Kevin - Ominger Gergő, Posztobányi Patrik, Magyar Zsolt (Gazdag Vajk, 65.) - Torvund Alexander (Kocsis Dominik, 83.), Vaskó Tamás, Fejős Áron (Baracskai Roland, 73.) összeállításban játszottak.