A Békési TE az Aranyosi, Biedermann, Tarkó összeállításban állt asztalhoz. Mieink Kővári Balázs, Bari Csaba és Doros Szilárd hármassal próbáltak szerencsét. Az NB I.-ben kétszer is találkoztunk a békésiekkel, egy győzelem és egy döntetlen volt a miskolciak mérlege, így bizakodva tekintettünk a mérkőzésre.

A párosban rendhagyó módon két balkezes játékosunk állt asztalhoz, a Bari-Kővári duó az Aranyosi-Biedermann páros ellen. Az első két szettben nem éreztük a játékot, de nagy küzdelemben hozták, 11:9,11:9. A harmadik szettben elment az ellenfél párosa, csak futottunk az eredmény után, 8:11. A negyedik játékban magabiztos játékot mutattak be a fiúk és nyertek 11:7-re, 3:1 ide. Így 1:0 a javunkra.

Bari-Aranyosi mérkőzéssel folytatódott a meccs, Csabi sokat hibázott, nem érezte a játékot, nagy csatában, de veszített (9:11, 11:7,4:11,11:2,8:11)2:3, egyenlő az állás.

Kővári nagyon könnyen verte Biedermannt 3:0-ra (11:7,11:5,11:6), 2:1 a javunkra, újra vezetünk!

Doros-Tarkó ellen folytatta. (11:6,16:14, 10:12, 10:12, 9:11) 2:3 az ellenfélnek, 2:2-re módosult az állás.

Kővári magabiztosan verte Aranyosit (11:8, 11:3,11:4) 3:0. 3:2 a DVTK javára.

Bari továbbra sem találta a fonalat, kikapott Tarkótól is (8:11, 11:8. 7:11, 8:11) 1:3, ezzel 3:3 a mérkőzés állása.

A mindent eldöntő utolsó összecsapáson Doros-Biedermann ellen próbálta kicsikarni a győzelmet, ezzel az Extra ligában való indulás jogát.. A játékosok vállán nagy volt a tét, sokat hibáztak, de Doros a döntő játszmában az elején elhúzott, remekül tartotta a fonákon a labdát és nagy csatában nyert 3:2-re (14:12, 5:11, 11:8, 10:12, 11:5). Nyert a DVTK 4:3-ra!

Asztalitenisz Extraliga bejátszás

DVTK - Békési TE 4:3

András Miklós szakosztályvezető: - Nagyon nehéz mérkőzés volt!  A páros után nem gondoltam, hogy ilyen nehezen nyerünk. Kővári zseniálisan játszott, Dorosnak meccslabdái voltak Tarkó ellen, de az utolsó meccsen nagyon akarta a győzelmet, sajnos Bari Csabi a kézműtétje után még messze van a formájától. A következő héten összeülünk és megbeszéljük a következő szezont a vezetőséggel. Gratulálok a csapatnak, és köszönöm, hogy ebben a nehéz helyzetben is így tudtak hajtani a sikerért!

Kővári Balázs: - A párost könnyen hoztuk Csabival, a két mérkőzésen mindent beleadtam, próbáltam csak a játékkal foglalkozni, sikerült. Örülök a sikernek, újra a legmagasabb osztályban tudunk szerepelni, az sokkal nehezebb lesz mint az NB I.

Doros Szilárd: - Nem tudom, mennyivel kell még vezetnem, hogy nyerni tudjak? Tarkó ellen 2:0 és 10:5 volt a javamra, nem tudom mi történt... A döntő meccsen tudtam, hogy javítanom kell, mindent megtettem a sikerért. Nagyon boldog vagyok!

Bari Csaba: - Sajnos a kezemet két hónapja műtötték, féltem, nehogy valami gond legyen, a kezem még nem a régi. A fiúk segítettek, odatették magukat, hozták a meccset! Köszönöm, és gratulálok nekik!